Haberler

3 Temmuz 2009, Cuma

Türkiye Noterler Birliği Binası Kullanıma AçıldıTürkiye Noterler Birliği Binası Kullanıma AçıldıTürkiye Noterler Birliği (TNB) tarafından 8 Mart 2003 tarihinde Ankara-Eskişehir Yolu Söğütözü’ndeki arsasında merkez binası, kültürel ve sosyal tesislerinin elde edilmesi için bir mimari proje yarışması açılmıştı. Yarışmaya 134 proje katılmıştı. Katılan projeler arasından Selim Velioğlu, Umut İyigün, Orkun Özüer, Murat Aksu tarafından hazırlanan proje birinci seçilmişti. Yarışma sonucu ön projesi elde edilen Türkiye Noterler Birliği Hizmet Binası uygulama projelerinin hazırlanması sonrasında Ekim 2007–Nisan 2009 arasında yapımı tamamlanarak 5 Mayıs 2009 tarihinde kullanıma açıldı. Haberin Devamı
Mülkiyeliler Birliği Yarışması''nın ArdındanMülkiyeliler Birliği Yarışması''nın Ardından2008 yılında "Mülkiyeliler Birliği Derneği"nin Konur Sokak''taki mevcut tesislerinin yerine yaptırılacak yapılar konusunda "Sınırlı Mimari Proje Yarışması" düzenlenmiş ve Ziya Tanalı, Abdi Güzer, ve Yakup Hazan''dan oluşan jüri Semra ve Özcan Uygur tarafından tasarlanan projeyi birinci seçmişti.
Aslantepe''de Talu''yla yollar ayrıldı TOKİ yeniden ihaleye çıkacakAslantepe''de Talu''yla yollar ayrıldı TOKİ yeniden ihaleye çıkacakTOKİ Galatasaray''ın stat inşaatında ihtarnameyle verilen sürenin sona ermesi nedeniyle sözleşmeyi feshetti.
İstanbul''da "en yüksek kim" yarışı kızışıyorİstanbul''da "en yüksek kim" yarışı kızışıyorMaslak Levent hattında yoğunlaşan gökdelenler artık İstanbul''un her yerinde. Bir yandan yeni gökdelen projeleri devam ederken ''en yüksek kim'' yarışı kızışıyor.
Gebze-İzmir''i 3.5 saate indirecek 6 milyar dolarlık otoyola onay çıktıGebze-İzmir''i 3.5 saate indirecek 6 milyar dolarlık otoyola onay çıktıProje tamamlandığında, İzmit körfezine yapılacak 3 kilometre uzunluğundaki asma köprü, dünyanın en uzun açıklıklı ikinci asma köprüsü olacak.
Bazı koylarda yüzmek dahi yasakBazı koylarda yüzmek dahi yasakÇevre ve Orman Bakanlığı Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığınca hazırlanan, "Göcek Koyları Koruma, Kullanma Esasları" başlıklı çalışma çerçevesinde, Göcek ve Dalaman arasındaki 36 koyun kullanımına ilişkin yeni düzenlemeler getirildi.
Fotoğraftaki baz istasyonunu bulFotoğraftaki baz istasyonunu bulDört ay önce Muğla Atatürk Stadyumu''nun arkasına dikilen ve üzerinde ''Spor dostluktur, spor sağlıktır'' yazan yaklaşık 35 metrelik reklam panosunun asıl işlevinin mahalleye kurulan baz istasyonunu gizlemek olduğu anlaşıldı. Kandırıldıklarını düşünen mahalle sakinleri öfkeli. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Nihat Ekinciler, stadyumun arkasında bir baz istasyonu bulunduğunu doğruladı, istasyondan yıllık 16 bin lira kira bedeli aldıklarını söyledi. Ekinciler “Teklif GSM şirketinden geldi. GSM firmasından ve Mali Çevre Kurulu’ndan alınan raporlar doğrultusunda baz istasyonunun insan sağlığına etkisi olmadığı tespit edildi” dedi.
Tarih: 3 Temmuz 2009 Kaynak: Radikal
Çevre dostu yeşil havaalanı dönemi başlıyorÇevre dostu yeşil havaalanı dönemi başlıyorSivil Havacılık Genel Müdürlüğü, çevreci havaalanları için kolları sıvadı. Yeşil havaalanlarına hizmet tarifelerinde indirimlerle teşvikler sağlanacak.
Michael Jackson''ın "Kayıp Ülke"siMichael Jackson''ın "Kayıp Ülke"siÖldüğü açıklandıktan sonra borçlarından kurtulmak için kayıplara karıştığı söylenen ve özel hayatı türlü gereksiz detaylarla günlerdir basına yansımaya devam eden Popun Kralı Michael Jackson, ardında mimari tuhaflık Neverland''i de bıraktı. Jackson''ın ölümünün ardından, mimarlar ve terkedilmiş kentsel alanlar ile mimarlığa ilgi duyanlar Neverland''e önem vermeye başladı. Sanatçının cenazesi bugün, yani 2 Temmuz''da Neverland''e getirilerek önce hayranlarının onu ziyaret etmesine imkan verilecek. Cenazesi cam bir tabutta sergilenecek.
Genel Sekreter Baştürk; "En önemli hedefimiz raylı sistemi yaygınlaştırmak"Genel Sekreter Baştürk; "En önemli hedefimiz raylı sistemi yaygınlaştırmak"Görevine başlayan Genel Sekreter Prof. Dr. Adem Baştürk, İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin bu dönemdeki en önemli hedeflerinin raylı sistemi yaygınlaştırmak, kentsel ve deprem dönüşüm çalışmalarına hız kazandırmak olduğunu açıkladı.
Ve Balçova Teleferik sırtları imara açıldıVe Balçova Teleferik sırtları imara açıldıSırtlarda ''çürük diş'' diye anılan 12 Eylül mirası yapıların kaldırılması beklenirken yenileri geliyor.
Göcek- Dalaman arasındaki koylara sıkı takipGöcek- Dalaman arasındaki koylara sıkı takipÇevre ve Orman Bakanlığı Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı''nca hazırlanan, ''''Göcek Koyları Koruma, Kullanma Esasları'''' başlıklı çalışma çerçevesinde, Göcek ve Dalaman arasındaki 36 koyun kullanımına ilişkin yeni düzenlemeler getirildi.
Dünya ne kadar ısı emdi?Dünya ne kadar ısı emdi?Bugüne kadar dünyanın en iyi bilim adamları tarafından sahada toplanan veriler iklim değişikliğinin durdurulabileceği konusunda fazla iyimserliğe yer bırakmıyor.
İYTE Mimarlık Fakültesi 2009 Yılı Mezunlarını VerdiİYTE Mimarlık Fakültesi 2009 Yılı Mezunlarını Verdiİzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Mimarlık Fakültesi, 26 Haziran 2009''da gerçekleştirilen mezuniyet töreniyle, 2009 yılı mezunlarını verdi.
Kleopatra AB''ye girdiKleopatra AB''ye girdiMısır Kraliçesi Kleopatra''nın adını taşıyan kumsalı ve altın sarısı kumlarıyla ünlü Sedir Adası Avrupa Birliği''nce korumaya alındı.
Seyrantepe ihalesinde karar bugünSeyrantepe ihalesinde karar bugünToplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, en büyük gelir paylaşımı projelerinden biri olan Seyrantepe Spor Kompleksi projesinin ihalesinin iptal sürecinde, hukuki prosedürlerin tamamlanmasını beklediklerini ve kararı bugün açıklayacaklarını söyledi.
AEM''in Düzenlediği Toplantılarda Bu Kez BIM ve Proje Yönetimi KonuşulduAEM''in Düzenlediği Toplantılarda Bu Kez BIM ve Proje Yönetimi KonuşulduArka arkaya yapılan ve oldukça verimli geçen Arkitera Eğitim Merkezi BIM toplantılarında bu kez BIM ve Proje Yönetimi ele alındı. Proje Yönetim AŞ''nin İstanbul Ataşehir''deki ofisinde yapılan toplantıya, Proje Yönetim AŞ temsilcileri, Entegre Proje Yönetim ve IMS Proje Yönetim''den temsilciler ile Arkitera Mimarlık Merkezi ve Arkitera Eğitim Merkezi yöneticileri katıldılar. Karşılıklı bilgilendirmelerin yapıldığı toplantı oldukça verimli geçti ve bir dahaki toplantıya katılımcıların tekrar katılmak istediklerini belirtmeleri, BIM''in diğer iş kollarıyla bağlantısının sağlamlaşması açısından olumlu bir gelişme olarak kaydedildi.
52 bin kişi girecek 8 dakikada boşalacakCim Bom''un stadı İngiliz modeli olarak ifade edilen tribünlerin sahaya en yakın olduğu model.
Kızılay''dan jet yanıtKızılay: Metrekare ne kadar artarsa bizim de gelirimiz o oranda artacak. Kızılay, Akmerkez''in karşısındaki arsasını 25 yıllığına kiralayan Elumatec''in inşaat metrekaresini artırmak için İBB''ye başvurmasıyla ilgili olarak "Kiralanabilir alan artarsa kira gelirimiz aynı oranda artacak.
Akaretler''e büyük ödülŞehircilik ve mimari alanda dağıtılan, dünyanın en prestijli ödüllerinden ULI Global Awards for Excellence''ı bu yıl bir Türk projesi kazandı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi kardeş şehir Barcelona’ya projelerini anlattıİspanya Ankara Büyükelçisi Joan Clos ve Barcelona Belediye Başkan Yardımcısı Jordi William Carnes ile önemli işadamlarının bulunduğu Barselona Heyeti, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili Ahmet Selamet ile İstanbul Metropoliten Planlama Merkezi''nde bir araya geldi.
TOKİ, Seyrantepe''de yeni ihale için vakit kaybetmediSeyrantepe Stadı inşaatı ihalesini dün sabah resmen iptal eden TOKİ vakit kaybetmeden yeni ihale sürecini başlattı. Teklifler 17 Temmuz''a kadar alınacak.
Küçüksu da ‘imdat'' diyorTaraf''ın Kurbağalıdere''yi temizletme kampanyası ses getirince Küçüksu sakinleri "Gelin burayı da temizletin" diye sıraya girdi.
''Uludağ''ı Davos yapacağız''Bursa''da temaslarda bulunan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Başbakan Erdoğan''ın Uludağ''ı Davos yapmaları için kendilerine talimat verdiğini söyledi.
''Pastane değil hastane istiyoruz''Fatih Sultan Mehmet Bulvarı''nda hastane alanı olarak ayrılan arazinin TOKİ''ye devredilmesine yönelik tepkiler sürüyor.
Mimarlardan 10 bin konut projesine tepkiTOKİ''nin Bursa için düşündüğü 10 bine yakın konut projesini eleştiren Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Şenol Şimşek, TOKİ''nin kuruluş amacı doğrultusunda hareket ederek sosyal projeler üretmesi gerektiğini söyledi. TOKİ''nin başta Bursa olmak üzere Türkiye''nin birçok bölgesinde gerçekleştirdiği projelerin büyük bir bölümünde kuruluş amacından saptığını söyleyen Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Şenol Şimşek, TOKİ''nin özel müteşebbisin rakibi konumunda hareket edip inşaat ve yapı sektörünü baltaladığını savundu. TOKİ''nin uygulamalarına karşı Mimarlar Odası Bursa Şubesi olarak mücadele verdiklerini hatırlatan Şimşek, “Mücadelemizin nedeni TOKİ''nin bölgeye özgü tasarımlar yapmamasıdır. Ayrıca tip projelerle bu işi çözmeye çalışması, yerelin denetimi ve verilerini dikkate almaması. Yerel kaynakları ve iş gücünü kullanmaması kalitesiz sağlıksız konut alanı oluşturmasıdır. Kar amacı güden bir amaçla toplu konut ve konut dışı diğer uygulamalara el atması bizim ciddi çekincelerimiz arasındadır” dedi. TOKİ''yi amacına uygun olarak gerçekten sosyal amaçlı projeler üretmesi halinde destekleyeceklerinin altını çizen Şimşek, “TOKİ eğer gerçekten barınma ihtiyacı olan kitlelere sağlıklı ve satın alınabilir konutlar üretecekse, kent yararına kentsel dönüşüm projelerine el atacaksa, kaçak, çarpık kentleşmiş bölgelerin ıslah edilmesi ve sağlıklaştırılmasında rol oynayacaksa sonuna kadar destekleriz” diye konuştu.
Tarih: 3 Temmuz 2009 Kaynak: Olay
Dubleks ''gemi'' romörkör gelince KKTC''ye çekilecek10 yıldır Göcek''te demirli duran yüzme havuzlu, saunalı, spor salonlu, helikopter pistli dubleks ‘gemi'', uygun bir romörkör bulununca, çeke çeke altı günde KKTC''ye götürülecek.
Köy Enstitüleri’nin binaları yenileniyorFaaliyette bulunduğu 1940-1954 yılları arasında köylerdeki öğretmen açığını kapatan, 17 bin 341 köy öğretmeni, 7 bin 300 sağlık memuru ve 8 bin 756 eğitmen yetiştiren Köy Enstitüleri binaları yenileniyor.
Ilısu ‘aslanlar gibi'' yapılacakÇevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu: "Bu barajı yapacağız... Yapacak gücümüz de var, paramız da var, imkânımız da var. Aslan gibi benim çok değerli teşkilatım da var"
Tarihi köşk gün ışığına çıkacakRomalılara karşı 3 tane önemli kurtuluş savaşı veren, bu zamana kadar sikkeler hariç hiçbir arkeolojik bulgusu bulunamayan VI MİTRİDATES''in köşkü Oluz Höyük''te gün ışığına çıkacak.
Tarihi Şahbenderler konağı restore edilecekŞahbenderler konağı restore ediliyor. 134 yıllık konak 4,4 metrelik kat yüksekliği ile bu zamana kadar ayakta kaldı. Konağın yüzde 90 hissesine sahip Cahit Başaran, Turizm Bakanlığı''ndan aldığı 40 bin TL hibe kredisi ile konağı restore ettirecek.
Mardan Palace''ın makyajı 2D''denDünyanın en pahalı oteli Mardan Palace, dış cephe tasarımı ile de dikkat çekiyor. 2D Collection, 5.5 trilyon liralık maliyetle dünyanın en pahalı oteli Mardan Palace projesinde yerini aldı.
Müteahhitlere teminat müjdesiİnşaat sektörü temsilcileri, sektörün işgücü maliyetleri ve bankalardan teminat mektubu temin etme sorunlarından dolayı rekabet güçlerinin kırıldığı serzenişinde bulundu.
Yeşil bir ev nasıl kurulur, izleyinYeşil Mimari (Building Green) çevreciliğin rengi yeşili evinize taşıyacak. 13 bölümden oluşan belgesel, çevreye duyarlı bir yaşam için ufak değişikliklerin yarattığı büyük farkları keşfetme olanağı sunacak.
Dassault Systemes Türkiye''deDünya üzerinde 100.000''den fazla şirkette 1 milyondan fazla kullanıcıya sağladığı 3 boyutlu tasarım geliştirme, modelleme ve simülasyon çözümleriyle, tüm dünyada lokomotif sektörler arasında yer alan, inşaat sektöründe de özellikle büyük inşaat şirketleri tarafından kullanılan özel sistemlere sahip, dünyanın öncü yazılım şirketleri arasında ilk sıralarda yer alan Fransız Dassault Systemes, Türkiye ofisini açıyor.
Tarih: 1 Temmuz 2009
Güneşin verimini artıracaklarGüneş enerjisi panelleri dünyada hızla yayılıyor. UNAM''da geliştirilen yöntemle daha az güneş piliyle aynı miktarda elektrik üretilecek.
Dünya Miras Listesi''ne 13 yeni site eklendi Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Organizasyonu (UNESCO) Dünya Miras Listesi''ne 13 sitenin daha eklendiği bildirildi.
Denizli Hükümet Konağı Yarışması''nda Valilik ve Mimarlar Odası Karşı Karşıya GeldiMimarlar Odası Denizli Şube Başkanı İbrahim Şenel, bir basın bildirisi yayınlayarak Denizli Hükümet Konağı Mimari Projesi ve Yakın Çevresi Kentsel Tasarım Yarışması Danışman Jüri Üyeliği''nden çekildiğini açıkladı.
BTM En Büyük 500 Firma İçindeYalıtım sektörünün öncü kuruluşu BTM AŞ, ekonomi dergisi Fortune''un yapmış olduğu araştırma sonucunda, Türkiye''nin en büyük 500 şirketi içinde yerini aldı.
Kriz varsa Ağaoğlu''da varOnu özel yaşantısı nedeniyle eleştiren veya tasvip etmeyenler olabilir. Onu kendi iş ve prestij çıkarları nedeniyle de istemeyenler olabilir. Ama onun bu krizde Türkiye ekonomisine yaptığı katkıyı kim inkâr edebilir?
İnşaat sektöründe düşüşİnşaat sektöründe üretim yılın ilk çeyreğinde yüzde 20.1 azaldı. 2009 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre inşaat sektörü cirosu yüzde 5.9''luk bir düşüş yaşarken, inşaat sektöründe istihdamda yüzde 19.2''lik bir gerileme görüldü.
Hasankeyf''i sevmek vatan hainliği mi?Çevre Bakanı Veysel Eroğlu Hasankeyf''i sular altında bırakacak Ilısu Barajı''na karşı çıkmayı neredeyse vatan hainliği ile eş tuttu: ''Türkiye''yi sevmeyen, bölge inanının kalkınmasını istemeyenler var''
TOKİ''den Bursa''ya 10 bin konut dahaTOKİ, Bursa için kolları iyice sıvadı. Son birkaç yılda 7 bin 742 konut inşa eden kurum, 10 bine yakın yeni konut yapımı için düğmeye bastı.
Topbaş''tan trafik açıklaması"İstanbul''da günde 40 milyon insan sirkülasyonu yaşanacak. İşte onun için Marmaray, onun için tüp geçitli lastik tekerlekli yeni bir geçit, onun için üçüncü boğaz köprüsü..."
Süleymaniye''ye Yunan kazmasıHeybeliada''daki Ruhban Okulu''nun açılması için Türkiye''ye baskı yapan Yunanistan bu okulun muadili sayılan Rodos''taki Süleymaniye Medresesi''nin yıkımına başladı. Yıkım gerekçesi de oldukça ilginç: "Altında kalan kilise kalıntılarını ortaya çıkaracağız."
Hacı Bayram Camisi restorasyonu başladıUlus Tarihi Kent Projesi kapsamında, Hacı Bayram Camisi''nin çevresi, tarihi dokusuna uygun olarak restore edilmeye başlandı.
Başkan Topbaş; "İstanbul''un yeni bir deniz turizmi vizyonuna ihtiyacı var..."Denizcilik ve Kabotaj Bayramı''nde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "10 milyon turist hedefleyen 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul''un deniz ticareti ve turizminde yeni bir vizyona ihtiyacı var" dedi.
Türk müteahhitler Rusya''da 17 milyar dolarlık iş aldıRusya Dışişleri Bakanlığı Türk müteahhitlerin Rusya''da son 10 yılda 17 milyar doların üzerinde iş aldıklarını açıkladı.
Fenerbahçe Kampı''nın satışına davaİstanbul Fenerbahçe Eğitim ve Dinlenme Tesisi''nin özelleştirilmesi yargıya taşındı. TCDD Genel Müdürlüğüne ait İstanbul Fenerbahçe Eğitim ve Dinlenme Tesisi''nin özelleştirme programına alınması yargıya taşındı.
"Yapı kullanma izin belgesiyle ilgi çalışma yapıyoruz"Bayındırlık ve İskan Bakanı Demir, inşaat ruhsatı alıp, kat irtifakı kurup, yapı kullanma izin belgesini alamayan yapıların bulunduğunu söyledi.
4 yanlış bir stadı götürdüTemelinde devlet büyüklerinin isim listesinin bulunduğu ''Tarih tüpü'' olan ve 29 Ekim 2009''da açılacağı söylenen Seyrantepe Stadı''nda bugün in cin top oynuyor.
Madımak Oteli müze oluyor33 aydının katledildiği Sivas''taki Madımak Oteli halen satışta. 8 milyon euro fiyat biçilen otele yurtiçi ve dışından yoğun talep var.
Çevreci havaalanları yeni ufuklar açacakUlaşım modlarında bugüne kadar yapıl- mamış bir proje hayata geçiriliyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından, havaalanlarında faaliyet gösteren kuruluşların çevreye verebilecekleri zararların sistematik bir şekilde azaltılması ve ortadan kaldırılabilmesi için "Yeşil Havaalanı (Green Airport)" adı altında bir proje başlatıldı. SHGM Genel Müdürü Dr.Ali Arıduru, "Başlattığımız "Yeşil Havaalanı (Green Airport)" projesi ile ise yepyeni ufuklar açılacak ve artık havaalanlarımız "çevre dostu" olacak. Gereklikleri yerine getiren kurum ve kuruluş- lara indirimler ile teşvikler sağlanacak" dedi.
Tarih: 2 Temmuz 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Güllük koyları çöplüğe döndüBalık çiftliklerinin çevre katliamına yol açtığı Güllük Körfezi’nde devletin geç de olsa aldığı taşınma kararı uygulanınca ünlü koylar, bırakılan kafes, ağ ve bidonlarla adeta çöplüğe döndü. Kıyıkışlacık köyü yakınlarında her yıl yüzlerce tatilcinin denize girdiği, tur tekneleri ile mavi yolculuğa çıkan yatların uğrak yeri Hermias koyu ise hayvanların otlatıldığı yer haline geldi. Milas Kaymakamı Şahin Arslan, balık çiftliklerinin taşındıkları yerleri aldıkları gibi bırakma ile ilgili taahhütleri bulunduğunu, uymamaları halinde para cezasının gündeme geleceğini söyledi.
Tarih: 2 Temmuz 2009 Kaynak: Milliyet Yazan: Yaşar Anter
Marmaray Projesi yine tarihe takıldıKadıköy Belediyesi Strateji Müdürü Onur, Ayrılı Çeşme''nin bulunduğu yerde korunması durumunda Marmaray''ın güzergâhının değiştirilmesi gerektiğini belirterek, son kararı İstanbul 5 No''lu Anıtlar Koruma Kurulu''nun vereceğini söyledi.
Körfez geçişi için düğmeye basıldı6 milyar dolarlık yatırım için bugün, Karayolları Genel Müdürlüğü''nde konsorsiyum ortaklarının katılacağı bir imza töreni yapılacak.
''Spekülatöre para kaptırmayın''Bakan Yıldırım üçüncü köprü güzergahını açıkladıktan sonra uyardı: "Ortada dolaşan haritalara itibar etmeyin"
Para ve rant köprüsü3. Boğaziçi köprüsüne en uygun yer olarak 1990''larda Karayolları''nca belirlenen "Beykoz-Yuşa Tepesi/Sarıyer-Garipçe sırtları" geçişinin kentin ormanlarını ve su havzalarını 15 yılda tamamen bitireceği, yine Erdoğan''ın belediye başkanlığı döneminde Büyükşehir''in kadrolu plancıları tarafından bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştı.
Süper akıllı evler geliyorÇok yakında arabanız caddeki diğer arabalarla ne kadar enerji tükettiklerini konuşacaklar, buzdolabınız ise size sormadan elektrik voltajındaki dalgalanmalara karşı kendini koruyacak.
Çevre ödüllü Asarsuyu Deresi, çöplüğe döndüDünya Su Konseyi ve Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü''nün Türkiye genelinde düzenlediği derelerin kıyı bandı düzenlemesi yarışmasında Düzce Belediyesi''ne birincilik kazandıran Asarsuyu Deresi 6 ayda çöplüğe döndü.
Eroğlu: Kriz çevre yatırımlarını etkilemiyorEroğlu, aralıkta Danimarka''nın başkenti Kopenhag''da bir araya gelecek ülkelerin belirleyeceği "iklim değişikliği protokolü" içinde yapılan hazırlıkların sürdüğünü söyledi.
Tarihi Harran kalesinde restorasyon çalışmalarıDünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Şanlıurfa''nın Harran ilçesindeki tarihi kalede onarım çalışmaları devam ediyor. Tarihi kalenin onarımının yapılması için ilk olarak tel örgülerle etrafı kapatıldı.
"Projeyi kara yolları lobisi mi engelliyor"Türkiye''nin prestij projeleri arasında yer alan ve İstanbul-İzmir arasındaki ulaşımı 3.5 saate düşürecek olan İzmit Körfez Geçişi''ne hızlı tren projesinin eklenmemesi Bursa''dan tepki aldı.
Büyükşehir''e deniz ulaşımı eleştirisiDeniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Geza Dologh İzmir''de deniz ulaşımına gerekli önemin verilmesini istedi.
Takvim
<<Temmuz 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.