Haberler

7 Mayıs 2007, Pazartesi

Becerikli AdamlarBecerikli AdamlarParis temelli mimari görselleştirme firması Auralab, bugüne kadar yarışmalarda görmeye alışkın olduğumuz klişeleşmiş steril güneşli imajların aksine, kullandığı zombiye benzer insan figürleriyle, yeni bir çığır açıyor. Auralab projelerinde, kent peyzajında seçtiği binayı, gece karanlığında, sisli bir günde ya da etrafını saran siyah kuşlarla yabancılaştırıyor. Binanın tanıtımının yapıldığı animasyon filmde kullandığı araçlar ile, izleyiciler Hitchcock filmlerinde Wagner’in tınılarıyla pekiştirilen uğursuz sahnede, duyduğu hisse kapılıyor. Aurlab’ın imajları kent dokusuna sıkıca bağlanmış binaları portreliyor. Haberin Devamı
Üsküdar''ın çehresi değişiyorÜsküdar''ın çehresi değişiyor''Eğer dünya tek bir ülke olsaydı, başkenti İstanbul olurdu.'' İşte ünlü Fransız İmparatoru Napoleon Bonaparte İstanbul''u gördüğünde hayran kaldığı şehir için böyle övgüler yağdırmış.
Tarihî Tuz Han''ın restorasyonu tamamlandıTarihî Tuz Han''ın restorasyonu tamamlandıYapıldığı 1454 yılından bugüne kadar zaman zaman tamiratlar geçirmesine rağmen yılların yorgunluğunu taşıyamayacak hale gelen yapı, restorasyonun ardından bölgenin cazibe merkezi oldu. Han''da alt katta 23, üst katta 22 olmak üzere toplam 45 dükkan bulunuyor.
Ankara parklarıyla göz dolduruyorAnkara parklarıyla göz dolduruyorAltınpark, Moganpark, Göksu Parkı, Mavi Göl Parkı, Kuğulupark kentin gürültüsünden, tozundan, egzoz dumanından uzak, sakin saatler geçirmeyi isteyen Ankaralıları bekliyor.
Kültür Endüstrileri Konferansı’nın Dördüncüsü Berlin’de yapıldıKültür Endüstrileri Konferansı’nın Dördüncüsü Berlin’de yapıldıFriedrich-Naumann Vakfı, Berlin Kültür Politikası ve Yaratıcı Endüstriler Ofisi, tarafından organize edilen ve Almanya Cumhuriyeti Yabancı Politikalar Ofisi, Avrupa Komisyonu ve Dresdner Bankası tarafından desteklenen ve bu sene 3-4 Mayıs tarihleri arasında Berlin’de dördüncüsü gerçekleştirilen Kültür Endüstrileri konferansı sona erdi.
Lojmanlar boşaltıldı, Karayolları arazisi mayısta devredilecekLojmanlar boşaltıldı, Karayolları arazisi mayısta devredilecekZorlu Grubu''nun özelleştirme ihalesinde 800 milyon dolara satın aldığı Karayolları''na ait İstanbul Zincirlikuyu''daki 96 bin 505 metrekarelik arazinin devrinde pürüz kalmadı.
Edirne Belediyesi, bitiremediği yeni belediye sarayını satacakEdirne Belediyesi, bitiremediği yeni belediye sarayını satacakYeni belediye sarayının tamamlanması için 7-8 trilyon liraya ihtiyaç olduğunu söyleyen Başkan Sedefçi, "Yeni belediye binası bize 10 trilyona mal olmuş olacak. Burayı satarak 15-16 trilyon TL gibi gelir sağlayacağız." dedi.
Dara''nın küçük rehberleriDara''nın küçük rehberleriBarajıyla, su bentleriyle, kilisesiyle, kaya mezarlarıyla, tiyatrosu, agorasıyla antik şehir Dara''yı kimse küçük rehberlerden daha iyi bilemez.
Küresel ısınmaya karşı urban cool rehberiKüresel ısınmaya karşı urban cool rehberiKüresel ısınmayı durdurmak için siz de bir şeyler yapın! Önce konu hakkında sizi bilgilendirecek siteleri ziyaret edin. Nefes aldığımız her anın keyfini çıkarabilmek, hayatımızı da bu doğrultuda kurgulayabilmek hepimizin arzusu... Çevreye göstereceğimiz duyarlılığın da dünya üzerinde var olabilmemizin önemli bir unsuru olduğu yadsınamayacak bir gerçek.
İzmirli Buduncularla İsveçli Bodum arasına sıkıştılar Bud Design olup kurtuldularİzmirli Buduncularla İsveçli Bodum arasına sıkıştılar Bud Design olup kurtuldularHiçbir şeyden çekmediler isimlerinden çektikleri kadar. Tekstil tasarımcısı Hasip Özbudun ve iç mimar Sertan Özbudun kardeşler dokuz yıl önce Budun adlı bir tasarım markası kurdu.
Küçükçekmece ve Fatih''te beyaz yıkımKüçükçekmece ve Fatih''te beyaz yıkımİstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Zabıta Tedbir Müdürlüğünce oluşturulan yıkım ekiplerince Küçükçekmece''de istimlak, Fatih''te gecekondu nedeni ile yıkım yapıldı.
Peri Bacaları da bir dünya harikasıPeri Bacaları da bir dünya harikasıİngiliz Times gazetesi, "Dünyanın Yeni 25 Harikası"nı seçti ve aynı adla bir liste yayımladı. Times gazetesinin listesinde Bolivya Salar de Uyuni''ndeki tuz düzlükleri birinci sırada yer alırken, listeye Türkiye''den de Kapadokya''daki Peri Bacaları girdi. Peri Bacaları beşinci sıradaydı.
Yapı Sektörüne Özel Kariyer Sitesi "İnşaatta Kariyer" AçıldıYapı Sektörüne Özel Kariyer Sitesi "İnşaatta Kariyer" AçıldıArkitera.com''da yer alan ve mimarlık ofislerinin eleman ihtiyaçlarını çözmeye yönelik hizmet veren ”Kariyer Bölümü”nün başarısından ve deneyiminden yola çıkılarak hazırlanan İnşaatta Kariyer sitesi www.insaattakariyer.com adresinde yayınlanmaya başladı. ”İnşaatta Kariyer” sitesi, yapı sektörünün personel ihtiyacını karşılayabilmek üzere hizmet sunuyor. Hem firmaların nitelikli elemanlara kavuşmasına hem de iş arayanların profesyonel işverenler ile iletişim kurmasına hizmet eden site, ihtiyaçlara en hızlı şekilde çözüm getirmeyi hedefliyor.
İzmir Limanı''na 1 milyar 275 milyon $İzmir Limanı''na 1 milyar 275 milyon $İzmir Limanı''nın 49 yıllığına işletme hakkının devrine ilişkin özelleştirme ihalesine en yüksek teklifi 1 milyar 275 milyon dolarla Global-Hutchison-Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Ortak Girişim Grubu verdi.
Beyşehir keşfedilmeyi bekliyorBeyşehir keşfedilmeyi bekliyorTürkiye''nin en büyük tatlı su gölünü bünyesinde barındıran, tarihi ve doğal güzellikleriyle adeta göz kamaştıran Beyşehir, keşfedilmeyi bekliyor.
“Her eleştirildiğinde vazgeçtim diyemezsin”“Her eleştirildiğinde vazgeçtim diyemezsin”Her hafta, Salı ve Cuma günleri Kuşdili Çayırı’nda kurulan Salı Pazarı, Kadıköy’de büyük bir alanı kaplıyor. Anıtlar Kurulu tarafından 2002 yılında Doğal Sit Alanı ilan edilen Kuşdili Çayırı çevresinde trafiğin tıkanmasına neden olan ve ardında büyük bir çöplük bırakan pazar için, Hakan Kıran Mimarlık Ofisi’nin hazırladığı proje tartışmalara neden oldu. Arkitera Forum’da da sürdürülen tartışmalar üzerine, projenin mimarı Hakan Kıran’la Salı Pazarı Projesi ve diğer çalışmaları hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik. “Benim için insanların bilgilenmesi çok önemli” diyen Kıran, eleştirilere açık olduğunu vurguluyor ve şunları söylüyor; “Herkes aynı görüşte olacak diye bir şey yok. Karşı çıkmalara rağmen mimar doğru yolda gittiğine inanıyorsa, işini yapıp bitirmekle mükelleftir. Yoksa farklılıklar ortaya çıkamaz. Her eleştirildiğinde vazgeçtim diyemezsin.”
Fazıl Say''ın ''tam kuyruk'' operasyonuÜnlü piyanist Fazıl Say''ın piyanosu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi''nin üçüncü katına normal yollardan sığmayınca yıkılan duvardan girdi.
Ulucanlar için aydınlık düşlerPek çok muhalife ''ev sahipliği'' yapan; Deniz''lerin, Erdal Eren''in asıldığı, eski Ulucanlar Cezaevi için üniversiteli mimarların kurduğu ''kent düşleri'' Türkiye''nin yaşadığı gerçeklerle yoğruluydu. Ödüller Deniz''lerin idam edildiği gün dağıtıldı.
"Terörden sonra en büyük sorun kaçak yapılar"Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, Türkiye''nin dış borç ve terörden sonra en büyük sorununun gecekondulaşma, kaçak ve çarpık yapılaşma olduğunu söyledi.
TOKİ’den tarih kredisiToplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) geçtiğimiz sene 75 bin YTL olan tescilli taşınmaz kültür varlıklarının bakım ve onarımı için kullandırılabilecek kredi üst limiti, bu yıl 80 bin YTL’ye çıkarıldı. Bu krediden yararlanmak için tescilli kültür varlığı olanlar, bugünden itibaren 15 Haziran’a kadar TOKİ’ye başvurabilecekler.
Korku tüneliBolu Dağı Tüneli’nde güvenlik sistemlerinin test edilmesi ve bakım onarım çalışmaları nedeniyle üç gündür kapalı bulunan yolda yangın tatbikatı yapıldı.
Nurol, Batum''a 30 milyon Dolarlık otel inşa edecekGürcistan’a bağlı Acara Özerk Cumhuriyetinin başkenti Batum’da, Nurol İnşaat ve Ticaret tarafından yapılacak otelin temeli törenle atıldı.
İsthanbul’da örnek daireler hazırlandıHan Yapı’nın ilk projesi olan Beylikdüzü’ndeki İsthanbul projesinde örnek daireler hazırlandı. Han Yapı Genel Müdür Yardımcısı Leyla Üstel Çağatay, “Türkiye’nin en büyük maketini hazırlayarak sektörde bir rekor kırmıştık."
Bodrum Müzesi de sanal ziyarete açılıyorBodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi Müdürü Yaşar Yıldız, Kültür ve Turizm Bakanlığı''nca görevlendirilen bir ekibin müzenin sanal ortamda gezilebilmesi için çalışma başlattığını kaydetti. Çalışmalar kapsamında hazırlanan CD''lerin ilgili kurumlara gönderildiğini belirten Yıldız, "Çalışmaları Muğla Valisi Temel Koçaklar''a da gönderdik. Müze sanal ortamda ziyaret edilirse gerçek ziyaretçi sayısında düşme yaşanmayacağı kanısına vardık" dedi. Yıldız, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği müzenin sanal ortamda gezilebilmesi için birkaç proje olduğunu ve bunların arasından yetkililerle birlikte seçim yapacaklarını kaydetti. Geçtiğimiz günlerde de Ayasofya Müzesi internet ortamına taşınmıştı.
Tarih: 7 Mayıs 2007 Kaynak: Birgün
Karayolları lojman sakinleri kapı önüne konulduDeğerli kamu arazileri bir bir özel sektöre satılırken, bunların son örneklerinden olan Karayollarına ait İstanbul Levent''te bulunan 96 bin 505 metrekarelik arazinin devrinden sonra Karayolları lojmanlarında oturanlar mağdur edildi.
Küresel ısınma ormanları da tehdit ediyorAntalya Orman Bölge Müdürü Ahmet Gedikağaoğlu, küresel ısınma ve yağışların azalması nedeniyle ormandaki otların çabuk kuruyacağına dikkati çekerek, vatandaşların bu yaz orman yangınları konusunda daha hassas olmaları gerektiğini bildirdi.
İstanbul Mobilya Fuarı''na İnegöl damgasıİstanbul Yeşilköy CNR Fuar Merkezi''nde düzenlenen İstanbul Mobilya Fuarı''na ( İMOB) İnegöl mobilyası damgasını vurdu. Değişik yerlerden gelen 300 mobilya firmasının katıldığı İMOB''da İnegöl''den 35 firma stand açtı.
1400 yıllık hamamTuristler, Bizans hamamında yıkanacak. Bodrum Akyarlar''da 5 yıl önce bir çoban tarafından bulunan 1400 yıllık tarihi hamam restore ediliyor.
TOKİ''yle Soyak arasında ''Olimpiakent'' tartışmasıİstanbul Halkalı''daki ''Olimpiakent''te maketten satış sırasında, sitenin tam ortasına buz hokeyi, paten pisti, basketbol, voleybol, tenis sahaları, süs havuzları, tırmanma duvarları yapılacağı söylendi.
Şehir Tiyatrosu sanatçılarından çağrıBugün (30 Nisan 2007) İstanbul Şehir Tiyatrosu''nun Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi''nde hem Muhsin Hoca''yı anma etkinliklerine katılmak hem de kent merkezindeki bu çok önemli bağımsız tiyatro sahnesinin yıkılmasına veya farklı bir işleve yönlendirilmesine karşı itirazımızı dile getirmek üzere toplanmışız.
Eski çağlara ait kalıntılar bulunduSinop''ta eski çağlara ait kalıntılar bulundu. Ada Mahallesi''nde bir arsada yapılan hafriyat çalışmaları sırasında eski çağlara ait bazı kalıntıların bulunması üzerine Müze Müdürlüğü''ne haber verildi. Hafriyat çalışması, çıkan yapı kalıntıları nedeniyle durdurularak Kültür ve Turizm Bakanlığı''ndan kurtarma ve sondaj kazısı izninin alınması sonrası alanda kazı çalışmalarına başlandı. Çalışmalar sırasında Helenistik döneme ait çöplük, Roma dönemine ait kanalizasyon ve avlu duvarıyla amfora fırını bulundu.
Tarih: 7 Mayıs 2007 Kaynak: Zaman
Atıl durumdaki Rize Huzurevi inşaatının tamamlanması için çalışma başlatıldıRize''de yapımına 1996 yılında başlanan ve 4 yılda bitirilmesi planlanan; ancak akıbeti âdeta yılan hikâyesine dönen Huzurevi''nin tamamlanması için yeni bir çalışma başlatıldı.
Bursa''nın park, bahçe ve yolları çiçeklerle süslendiBursa''da, baharın gelmesiyle birlikte park ve bahçeler rengarenk çiçeklerle süslendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından başta ana arterler olmak üzere şehrin muhtelif bölgelerine 550 bin mevsimlik çiçek ile 450 bin lale dikildi. Yine kentin yeşil bir görünüme kavuşmasını sağlamak amacıyla farklı noktalarına 10 bin adet değişik cinste ağaç dikildi. Havaların ısınmasıyla birlikte, Bursa''nın görüntüsünde büyük değişiklik meydana getiren rengarenk çiçekler, arı ve kelebekler için de cazip bir ortam oluşturdu.
Tarih: 7 Mayıs 2007 Kaynak: Zaman Yazan: Adem Elitok
Tarihi Taşçı Hamamı, ödeneksizlik sebebiyle onarılamıyorOsmanlı döneminde Erzincan''da yapılan tarihi Taşçı Hamamı, yaklaşık 16 yıldır ödenek gelmemesi sebebiyle onarılamıyor. Tarihi hamam yıkılma ile karşı karşıya bulunuyor.
Karamürsel''de duraklar yenileniyorKocaeli''nin Karamürsel ilçesindeki otobüs durakları yenileniyor. Bütün il sınırlarının Büyükşehir Belediyesi hizmet alanına dahil edilmesinden sonra Karamürsel ilçe merkezi de yeni belediye hizmetlerine kavuşuyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından uygun yerlere yerleştirilen duraklar, halk tarafından memnuniyetle karşılandı. Ancak şehir içinde bir durağın, yolun ortasındaki elektrik direğinin arkasına yapılması şaşkınlıkla karşılandı. Vatandaşlar, ya bu direğin yol ortasından ve durak önünden alınmasını ya da durağın yerinin değiştirilmesini istiyor.
Tarih: 7 Mayıs 2007 Kaynak: Zaman Yazan: Ayhan Yetim
Körfez geçişi ihale aşamasındaYapımı uzun süredir gündemde olan ve ulaştırma sektörü kapsamındaki en önemli projeler arasında yer alan İzmit Körfez Geçişi yapımında geri sayım başladı. Karayolları Genel Müdürlüğü, ilk olarak İzmit körfezine inşa edilmesi planlanan asma köprü projesi ile ilgili hazırladığı raporu, DPT onayına sunarak ihale sürecini de önümüzdeki günlerde başlatacak. Gebze-Orhangazi-Bursa-Balıkesir-İzmir (otoyolu dahil) toplam 377,4 kilometrelik otOyol ve 43,4 kilometrelik bağlantı yolu ile birlikte toplam 410,8 kilometrelik güzergahı içine alan köprü ve yol yapım projesinin, bu yıl içinde ihale edileceği öğrenildi. Yapımı, "Yap-İşlet-devret" modeline göre inşa edilecek olan proje kapsamında inşa edilecek olan asma köprünün orta açıklığı yaklaşık bin 700 metre ve toplam uzunluğu ise 3 bin metre olacak. İzmir’e kadar uzanacak otoyolla proje, 377 kilometre otoyol ve 43 kilometre bağlantı olmak üzere toplam 420 kilometrelik bir güzergahtan oluşacak.
Tarih: 7 Mayıs 2007 Kaynak: Hürriyet
Üç büyük kent için su alarmıDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu barajlarındaki doluluk oranlarında görülen düşüş nedeniyle İstanbul, Ankara ve Bursa’da içme suyu sıkıntısı bulunduğunu belirledi. Mayıs başı itibariyle İstanbul’daki içme suyu sağlayan barajlardaki doluluk oranı yüzde 48.5’e düştü. Geçen yıl aynı dönemde bu oran yüzde 90’lar düzeyinde bulunuyordu. Geçen yıl aynı dönemde içme suyu sağlayan barajlardaki doluluk oranı yüzde 28.9 olan Ankara’da bu yıl bu oran, yüzde 9.7’e kadar düştü. Aynı dönemde Bursa’daki doluluk oranı da yüzde 89.2’den yüzde 58.3’e düştü. DSİ bu veriler nedeniyle üç ili içme suyunda sorunlu alanlar olarak belirledi. Üç ili sıkı takibe alan DSİ, başka yerlerden su getirmek başta olmak üzere alternatif yollar üzerinde çalışacak.
Tarih: 7 Mayıs 2007 Kaynak: Hürriyet
Büyük Melen Projesi için kamulaştırmaDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, İstanbul''un içmesuyu ihtiyacının karşılanması amacıyla acil kamulaştırmaya gidecek. Bakanlar Kurulu''nun dünkü Resmi Gazete''de yayımlanan kararına göre, Büyük İstanbul İçmesuyu 2. Merhale Projesi (Büyük Melen Projesi) kapsamında, Melen Çayı ile İstanbul Kağıthane arasında bulunan güzergahta yer alan gayrimenkuller, DSİ tarafından acil şekilde kamulaştırılacak.
Tarih: 7 Mayıs 2007 Kaynak: Milliyet
Polisan, ''süet gibi'' boya çıkaracakPolisan Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, dokunulduğunda süet, keten, simli olduğu hissi veren yeni boyalarının haziranda piyasada olacağını söyledi.
Eyüp Piyer LotiGeçen hafta karımla Eyüp''e gittik. Ebu Eyyub El-Ensari Hazretleri''nin türbesini, Eyüp Camii''ni ziyaret ettik. Teleferikle Piyer Loti''ye çıktık. Çay içtik. Haliç''i seyrettik. Çevre yemyeşil, erguvanlar mosmor, manzara bütünüyle nefisti.
Capatect Dalmaçyalı Bir Başarıya Daha İmza AttıBetek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş.’nin 2003 yılında sektöre sunduğu Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Sistemi, hem sektörün hem de tüketicinin takdirini kazanmaya devam ediyor.
"2007 Mavi Bayrak'''' ödülüne layık görülen plaj ve marinalar belirlendiUluslararası Çevre Eğitim Vakfı koordinasyonunda Danimarka''nın başkenti Kopenhag''ta toplanan uluslararası jüri, bu yılki ''''Mavi Bayrak'''' ödülüne layık görülen plaj ve marinaları belirledi.
''Tünel kazısı binaları yıkacak''Okmeydanı''nda beş katlı bir bina duvarları ve zemininde çatlaklar oluşunca boşaltıldı. Mahalleli: Dolapdere-Piyalepaşa tünel kazısı yüzünden pek çok bina tehlikede.
Beyoğlu İstiklal CaddesiGünlerdir elektronik posta adresime fotoğraflar yağıyor. Bir duyarlı yurttaş hiç bıkıp usanmadan çok uzun süreden beri Beyoğlu İstiklal Caddesi''nde sözde motorlu araç trafiğine kapalı alanda bu kuralı ihlal eden motorlu araçların fotoğraflarını yolluyor.
Kullanılan beton dayanıksız çıktıTürkiye Hazır Beton Birliği, 26 Nisan''da Bahçelievler''de yıkılan 6 katlı binanın, düşük dayanımlı betonla yapıldığını tespit etti. Birliğin Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Paksoy yaptığı açıklamada, çökmenin ardından bir inceleme ekibi göndererek beton parçalarından numune alındığını ve bu parçalar üzerinde basınç deneyinin yapıldığını anlattı. Testte beton basınç dayanım sınıfının C13 olduğunun ortaya çıktığını belirten Paksoy, "Yani bu beton, santimetrekarede ancak 130 kilogram basınca dayanabilir. Numune alınamayacak kadar ufalanan parçalar da değerlendirilirse, dayanımın daha da düşük olacağı açıktır. Çöken bina, binalarımızın deprem olmadan kendiliğinden ya da en ufak bir dış etkide bile kolayca yıkılabileceğinin bir göstergesi'''' dedi.
Tarih: 4 Mayıs 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Su krizini ''taşıma su''yla çözeceklerİstanbul, kuraklık tehlikesine Melen Suyu Projesi''yle önlem almaya çalışıyor. Yıllar sonra geri dönen susuzluk tehlikesi, alternatif su kaynakları bulma çalışmalarını tekrar gündeme getirdi.
1400 yıllık hamam yine hizmet verecekMuğla’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı Akyarlar Köyü’nde 5 yıl önce, bir çoban tarafından kalıntıları bulunan 1400 yıllık Bizans hamamının, restorasyon çalışmaları haziran ayında bitiyor. Hamamı, milattan önce 4’üncü yüzyıla tarihlenen antik deniz kenti Termera’nın kalıntıları arasında bulunuyor. Hamamın yüzlerce yıl sonra yeniden kullanılacağı, kurtarma ve restorasyon çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan tarihi eserlerin de bulundukları yerde oluşturulacak açık hava müzesinde sergileneceği açıklandı. Muğla Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından "Bizans hamamı" olarak tescil edilen tarihi mekan, Ankaralı işadamı Murat Balkan’a ait Aspat Beach Club Turistik İşletmeleri’nin arazisi içinde yer alıyor. Kazı Başkanı Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’nde görevli arkeolog Nurcan Çilesiz, Bizans hamamının, Türkiye’nin kazı ve kurtarma çalışmaları yapıldıktan sonra eskisi gibi hizmet verecek olan ilk ve tek eseri olacağını söyledi.
Tarih: 4 Mayıs 2007 Kaynak: Hürriyet Yazan: Yaşar Anter
Ergun Göknel''den susuzluğa çözüm önerileri"İstanbul''da su konusu vahim hal alıyor. Ne olacağı da belli değil. Durum çok ciddi... Eğer acil önlem alınmazsa 1989-90''lı yılları mumla ararız.
Prestijimizi satmayız, alışveriş merkezleriyle Anadolu’ya da yayılırızGenelkurmay’ın gece yarısı açıklamasının Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşmesinden, İstanbul Çağlayan’da yüzbinlerin "Şeriatı da ordu müdahalesini de istemiyoruz, laik demokratik cumhuriyetten yanayız" diye haykırdığı mitingden birkaç gün önce Kiler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler’le birlikteyiz.
Ladik Çimento Akçansa’ya DevredildiRekabet Kurumu’nun Akçansa’nın Ladik Çimento Fabrikası’nı satın almasını onaylamasının ardından, varlık devri tamamlandı. Entegrasyon süreci, ivedilikle başlatılacak.
Takvim
<<Mayıs 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.