Haberler

Haberler

Toplam 143 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Eyüp''teki ahşap dükkânlar hizmete hazır (10 Haziran 2010)Eyüp Belediyesi tarafından Haliç kıyısında teleferiğin olduğu bölgeye yaptırılan otantik çarşı hizmete hazır hale getirildi.
Kültürel değerle başa çıkamıyoruz (10 Haziran 2010)Avrupa başkentlerinin meydanlarında billboardlara yerleştirilen Sarayburnu resmi, İstanbul''u oryantalist düşlerin merkezi olarak görme zevkinden asla vazgeçmeyen geniş AB kitlelerini mest etti, ama İstanbul''un gerçeklerini keşfetmenin zevkine varan entelektüel AB''liler bu resmi hiç ilginç bulmadı!
Efes kazıları başladı! (10 Haziran 2010)İzmir''in Selçuk İlçesi''ndeki Efes Antik Kenti''nde Artemis mabedi çevresinde iki ayrı yerde kazı yapılırken, restorasyon ve onarım çalışmalarına da devam edilecek.
Karadeniz''de Bir Zafer Daha (10 Haziran 2010)RİZE İdare Mahkemesi, Çayeli ilçesi Senoz Vadisi''nde yapımı tamamlanma aşamasına gelen Uzundere Hidroelektrik Santrali (HES) projesinin "Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) olumlu" kararı için yürütmenin durdurulması kararı verdi.
Sel felaketinden sonra şimdi de TOKİ felaketi (10 Haziran 2010)Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul Ayazma''da eylül ayında meydana gelen sel felaketinde bir oğlunu kaybeden...
Fay hattına imar kararı! (10 Haziran 2010)İNŞAAT Mühendisleri Odası (İMO), Sakarya''nın Akyazı ilçesinde Kuzey Anadolu Fay Hattı''nın her iki tarafına 10''ar metreye kadar imar izni verilmesini eleştirdi.
2. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri Sahiplerini Buldu (9 Haziran 2010)13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı günü etkinlikleri içerisinde yer alan "2.Ulusal Peyzaj Ödülleri" sahiplerini buldu.
İstanbul Finans Merkezi projesinin önü açık (9 Haziran 2010)Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan: "Maya tutuyor, fikir kabul görmeye başladı"
Yağdı Yağmur Çaktı Şimşek... (9 Haziran 2010)Son günlerde İstanbul, yağmurdan şikayetçi... Yaz yağmurundan dolayı hayat neredeyse felç oldu, bir kişi öldü, okullar tatil oldu. Yağmur sebebiyle ortaya çıkan sel ve taşkınlara karşı alınan çözüm olarak kentte olağanüstü hal ilan edildi. İstanbul''un altyapısı, kanalizasyon sistemi, atık su sistemi, bu suların geri dönüşebilir ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılabilmesine imkan vermiyor. Sağanak yağmurda, birkaç saat sonra tüm sistem tıkanıyor ve şehir ortasında taşkınlar yaşıyoruz.
CABE Rehberleri''nde İki Yeni Kitap Daha Eklendi (9 Haziran 2010)Buildist''in desteğiyle Türkçe''ye çevirilen CABE rehberlerine iki tanesi daha eklendi. "Creating successful masterplans (Başarılı Master Planlar Yaratmak-İşverenler için Rehber)" işverenlerin ihtiyaç duyduğu master plana ulaşmasında yardımcı olmayı amaçlıyor. CABE''in Etkinleştirme ve Tasarım İnceleme Ekipleri ile CABE''in Etkinleştirme Paneli üyelerinin deneyimine dayanan öneriler içeriyor.
Eyüp''teki ahşap dükkânlar hizmete hazır (9 Haziran 2010)Eyüp Belediyesi tarafından Haliç kıyısında teleferiğin olduğu bölgeye yaptırılan otantik çarşı hizmete hazır hale getirildi.
Ulucami''nin duvarları kuru buzla temizleniyor (9 Haziran 2010)Bursa Ulucami''de devam eden çevre ve bahçe düzenlemeleri kapsamında duvarlar kuru buzla temizleniyor. Yıllar içinde rengi koyulaşan küfeki taşları orijinal dokusuna zarar vermeyen özel bir yöntemle temizlenecek. Çalışma sonunda taşlar ilk günkü parlaklığına kavuşacak.
"Çanakkale''ye 50 metrelik Hektor heykeli" heyecanı (9 Haziran 2010)Kültür ve Turizm Bakanı Günay, antik çağın efsane kahramanı Truva Prensi Hektor''un dev heykelinin kentte uygun bir yere yapılabileceğini belirterek, "Eser, tanıtıma ve turizme büyük katkı sağlar" dedi.
Fransız hakime göre asfalt kanser sebebi (9 Haziran 2010)Fransa''da bir mahkeme, bir asfalt işçisinin cilt kanserinden ölümünde, işverenin ‘affedilmez kabahati'' olduğuna hükmetti.
Kurbağalıdere''nin ıslahı için ihale yapılacak (9 Haziran 2010)İstanbul''da etkisini sürdüren sağanak yağışta taşkın noktalarından biri olan Kurbağalıdere''nin ıslahı için 24 Haziran''da ihale yapılacak.
İstanbul Afrika''nın gelişmesine destek veriyor... (9 Haziran 2010)Nairobi Belediye Başkanı Geophrey Odhiambo Majiwa, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş''a Saraçhane Belediye Sarayı''nda ziyarette bulundu. Başkan Topbaş, "Afrika''nın gelişmesi için her türlü desteğe hazırız" dedi.
Medeniyetler İttifakı 3. Forumu ve Rio de Janerio notları (9 Haziran 2010)İBB Başkanı ve UCLG Eş Başkanı Kadir Topbaş, Rio de Janerio''da düzenlenen Medeniyetler İttifakı Üçüncü Forumu''na katıldı. Başkan Topbaş, forumun ardından Brezilya''ya birlikte gittiği meclis üyeleri ile tarihi ve turistik alanları gezdi.
4. Uluslararası Beton Tasarım Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu (9 Haziran 2010)2002 yılından beri Avrupa Çimento Birliği''ne üye ülkelerle birlikte ortaklaşa olarak düzenlenen Uluslararası 4. Beton Tasarım Yarışmasını Kazanan Öğrenciler, Dünyaca ünlü İsviçreli mimar Valerio Olgiati''nin yürüteceği Uluslararası Master Class Programına Katılma şansı da elde ettiler.
Kale Tasarım Merkezi BEDA''ya Kabul Edildi (9 Haziran 2010)Avrupa''nın tasarım birlikleri, enstitüleri ve tasarımı tanıtma amaçlı kurulan yerel ve ulusal merkezlerin üye olarak kabul edildiği BEDA''nın (The Bureau of European Design Associations), 2010 Mart ayında Lizbon''da yapılan Genel Kurul sonuçları açıklandı.
Arenadan toplu mezara (9 Haziran 2010)Arkeologlar, İngiltere''de Eski Roma döneminden kalma mezarlar buldu. En az 2000 yıllık mezarlardan çıkan iskeletlerin ise80 genç gladyatöre ait olduğu belirtildi. Araştırmacılara göre, genellikle savaş esirleri ve kölelerden oluşturulan bu gladyatörlerin, kaplanlar tarafından parçalanmış ya da rakipleri tarafından öldürülmüş olduğunu gösteren kanıtlara ulaşıldı.
Tarih: 9 Haziran 2010 Kaynak: Yeni Şafak
Toplam 143 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.