Haberler

26 Nisan 2007, Perşembe

7. Gayrimenkul Zirvesi Geleceği İnşa Ediyor7. Gayrimenkul Zirvesi Geleceği İnşa EdiyorGYODER (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) “Gayrimenkul Zirvesi 7”yi “Geleceği İnşa Ederken” temasıyla 25 – 26 Nisan tarihlerinde gerçekleştiriyor. 2000 yılından beri düzenlenen zirvenin 25 Nisan’da gerçekleştirilen açılış konuşmasını GYODER Başkanı Bekir Cumurcu ve İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş gerçekleştirdi. Bekir Cumurcu özellikle mortgage sonrasında ülkemizde hareketlenen gayrimenkul piyasasına deyinirken Murat Yalçıntaş ise yabancı yatırımların önemine değindi ve kentsel dönüşüm projelerinin gayrimenkul sektörüne önemli katkılar sağlayacağını belirtti. Haberin Devamı
“Viyana Mimarlık, Kentsel Koruma ve Kentsel Yenileme” Sergisi“Viyana Mimarlık, Kentsel Koruma ve Kentsel Yenileme” Sergisi30 Nisan - 18 Mayıs 2007 tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi “Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi”nde, “Viyana Mimarlık, Kentsel Koruma ve Kentsel Yenileme” sergisi gerçekleştiriliyor.
Ev hayalleri üçüncü boyuta taşındıEv hayalleri üçüncü boyuta taşındıÜç boyutlu animasyon filmleriyle, müşteriler, odalardan banyoda kullanılan fayanslara kadar alacakları evleri en gerçekçi halleriyle görebiliyorlar.
Ömerli Barajı havzasında yıkımÖmerli Barajı havzasında yıkımİSKİ ekipleri tarafından ''''Mutlak Koruma Alanlarında Sıfır Yapılaşma Projesi'''' kapsamında, Ömerli Barajı havzasında bulunan 26 binanın yıkımına başlandı.
Dubai''de Türk imzası olacakDubai''de Türk imzası olacakKörfez’in en büyük inşaat projelerinden olan Shams Abu Dhabi’nin köprülerini Nurol inşaat yapacak.
Üç koya hakim manzaralı MaestroÜç koya hakim manzaralı MaestroBodrum Yalıkavak''ta estetik mimarisi ile ön plana çıkan Maestro Evleri, mayıs ayının sonunda teslim edilecek. Proje TC İnşaat tarafından yapılıyor.
Geleceğe Dönüş: 1970 Los Angeles “Merkezler” Konsept PlanıGeleceğe Dönüş: 1970 Los Angeles “Merkezler” Konsept PlanıÇoğu kişi Los Ageles’ın herhangi bir rasyonel planlama olmaksızın büyümüş bir kent olduğunu söyler. Aslında, gerçekte planlama çalışması vardı ancak en iyi planlamaların pek çoğu hiçbir zaman tümüyle gerçekleşmemiştir. 1970 Konsept Los Angeles Planı buna mükemmel bir örnektir. Kentin neye benzeyebileceğinin bir vizyonuydu, şimdiyse plancılar için tarihsel bir ders. İlk defa plan, Planetizen’den ücretsiz olarak yüklenerek dijital formatta elde edilebilir.
İnşaat işçisine ''güvenli kostüm'' fuarı geliyorİnşaat işçisine ''güvenli kostüm'' fuarı geliyorTürkiye''nin ilk iş sağlığı fuarı 3 Mayıs''ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı''nın desteği ile İstanbul''da gerçekleştirilecek. Pek çok koruyucu ekipmanın sergileneceği fuara en büyük ilgi inşaat sektöründen gelecek.
''Yabancıya gayrimenkul satmazsak borç alacağız''''Yabancıya gayrimenkul satmazsak borç alacağız''İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Türkiye''nin yabancı sermayeye ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bu sermayeyi, yabancıya gayrimenkul satışıyla getiremezsek, borç olarak almak zorunda kalacağız" dedi
Gül’ün aldığı ikiz villa erken teslim edilecekGül’ün aldığı ikiz villa erken teslim edilecekAbdullah Gül’ün Çekmeköy’de aldığı proje erken teslim edilecek. Gül isterse, ikiz villalara sonbaharda taşınabilecek.
Sıvaların altını kurcalamayınız!Sıvaların altını kurcalamayınız!Balıkesir Tren Garı''nın, ''mandacı zihniyet'' suçlamaları üzerine kaldırılan Fransızca-Arapça tabelası Koruma Kurulu''nun itirazıyla yeniden ortaya çıktı.
A Plus Fuarı''nda 426 konut satıldıA Plus Fuarı''nda 426 konut satıldıToplam değeri 50 milyar doları aşan 50''nin üzerinde inşaat firması ve aracı kurumun katıldığı A Plus Gayrimenkul Fuarı''nda 426 konut satışı gerçekleşti.
Türkiye’de bir ilk doğal spot: VELUX Güneş TüneliTürkiye’de bir ilk doğal spot: VELUX Güneş TüneliVELUX, 65 yıldır gün ışığı ve temiz havayı evlere taşıyarak daha iyi ve kaliteli yaşam alanları yaratıyor. Temel ürünü çatı penceresi olan VELUX ayrıca ürün gamını sistem montaj ürünleri, aksesuarlar, çatı çıkış kapakları ve Türkiye’de bir ilk olan Güneş tünelleriyle zenginleştiriyor.
Öteki MimarlıkÖteki MimarlıkOsmanlı Bankası ve Garanti Galeri, son yıllarda Türk bir mimar üzerine yapılmış en önemli arşiv çalışması olan “Turgut Cansever: Düşünce Adamı ve Mimar” ikiz sergisine ev sahipliği yapıyorlar. Sergilerle eş zamanlı olarak yayınlanan kitabın yanı sıra, sergi küratörleri Uğur Tanyeli ve Atilla Yücel’in katıldığı rehberli yapı gezileri ve konferanslar bu kapsamlı etkinliği destekliyor. 24 Nisan Pazartesi günü Osmanlı Bankası’nda gerçekleştirilen “Öteki Mimarlıklar: İslam ve Üçüncü Dünya Ülkelerinde" başlıklı panel de bu etkinlikler dizisinin bir parçasıydı. Atilla Yücel’in tartışmayı yönettiği panelde Uğur Tanyeli, Süha Özkan ve Bülent Tanju konuşmacı olarak yer aldılar.
New York''a 2017''ye kadar 1 milyon ağaçNew York''a 2017''ye kadar 1 milyon ağaçABD''nin New York kentine 2017 yılına kadar 1 milyon yeni ağaç dikilecek. Belediye Başkanı Michael Bloomberg''in bir yıldan fazladır üzerinde çalıştığı ağaçlandırma projesi, trafik sıkışıklığı ve hava kirliliğini azaltmak için yapılması düşünülen altyapı ve çevre sorunlarına yönelik bir dizi projenin parçası.
Küresel ısınmaya buz dayanmıyor!Küresel ısınmaya buz dayanmıyor!Dünyanın en büyük ikinci buz kütlesi olan Grönland''da, küresel ısınma yüzünden buzullar eriyince eskiden anakaraya bağlı olan bir kara parçası ada haline geldi.
İstanbul’un Avrupa Birliği Kültür Başkentliği Sürecindeki Duruşuİstanbul’un Avrupa Birliği Kültür Başkentliği Sürecindeki Duruşu24 Nisan 2007 tarihinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde İstanbul’un 2010 yılı Avrupa Kültür Başkenti olması bağlamında Kültür Politikaları ve Kültür Mirasının Korunması konusunun tartışıldığı bir panel düzenlendi.
ABD''li General Electric İstinye Park''a talip olduABD''li General Electric İstinye Park''a talip olduDeri sektörünün önde gelen isimlerinden Orjin ve Doğuş Grubu''nun ortaklığıyla hayata geçirilen ve ağustos ayında kapılarını açması planlanan İstinye Park Projesi''ne, dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ABD''li General Electric (GE) talip oldu.
Başkent’in “Anayasası” Nazım İmar Planı Hazır…Başkent’in “Anayasası” Nazım İmar Planı Hazır…Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Başkent’in Anayasası” sayılabilecek “Nazım İmar Planı”nı hazırladı.
Hadi Teherani İstanbul''daHadi Teherani İstanbul''daHer gün biraz daha artan dünya nüfusuna paralel olarak, dünyadaki yerleşim alanları da artmıyor,aksine azalıyor. Bu durumda var olan alanları en verimli şekilde kullanabilmek de ,”hayal gücü”, ”teknoloji” ve “ustalık” gerektiriyor.
Gazi Mahallesi’nde ev fiyatı Bahçeşehir’le yarışacakGazi Mahallesi’nde ev fiyatı Bahçeşehir’le yarışacakMorgan Stanley’in Gazi Mahallesi’nde arsa almasının ardından bölgede fiyatlar uçtu. Küçükköy’deki bir arsa 620 milyon YTL’ye satıldı.
Santiago Calatrava - Tor Vergata Üniversitesi (Roma, İtalya)Santiago Calatrava - Tor Vergata Üniversitesi (Roma, İtalya)Roma şehir merkezinin doğusunda yer alan Tor Vergata Üniversitesi 5.989.000 m2 ‘lik bir alanda yer alıyor ve içerisinde 6 fakültede (ekonomi, hukuk, mühendislik, sanat, eczacılık ve bilim) toplam 38.700 öğrenciye eğitim veriyor.
Alsop Yonkers Projesi için Hazırladığı Yeni Tasarımını AçıkladıAlsop Yonkers Projesi için Hazırladığı Yeni Tasarımını AçıkladıWill Alsop, New York, Yonkers’daki terk edilmiş elektrik santralı için gerçekleştirdiği en son ve en çok değişikliğe uğrayan tasarımını açıkladı. Hudson Nehri kıyısındaki tasarım Alsop’un ABD’de gerçekleştirdiği ilk proje.
Üniversitelerarası Köprü KuruluyorÜniversitelerarası Köprü KuruluyorBoğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP) tarafından bu sene ilk defa düzenlenen Design&Construct Çelik Köprü Yarışması 26 - 27 Nisan 2007 tarihlerinde akademik ve sosyal hayatı buluşturmayı hedefliyor.
Dünya Raylı Sistem Uzmanları İstanbul’da BuluştuDünya Raylı Sistem Uzmanları İstanbul’da BuluştuUluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Hafif Raylı Sistemler Komitesi 44. Toplantısı İstanbul Ulaşım A.Ş. ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi.
Jean Nouvel Paris Orkestrası’nın Gelecekteki Mekanını TasarladıJean Nouvel Paris Orkestrası’nın Gelecekteki Mekanını TasarladıParis Dünya’nın en büyük kültürel merkezlerinden biri, ama tek bir eksiği var: senfoni orkestrası konser alanı. Bu ayın ilk günlerinde Jean Nouvel, “Philharmonie de Paris” uluslarararası yarışmasının kazananı oldu. Bir müzik kompleksi olan bu yapı Paris Orkestrası’nın gelecekteki mekanı olacak. Kapılarını 2012’de açacak olan bu yeni kompleks Parc de la Villette’de konumlanmış. Binaya dahil olarak bir çağdaş performans alanının da olması şartıyla, “Philharmonie de Paris” ileride ofisleri, kütüphanesi ve sergi mekanları ile şehrin tam teşekküllü profesyonel müzik tesisi olmaya aday.
GE: Gayrimenkulde 500 milyon dolar yatırırızGE Gayrimenkul, Türkiye’de birkaç yıl içerisinde 250 ila 500 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi’nde CNBC-e’ye konuşan General Electric Gayrimenkul İş Geliştirme Direktörü Olivier Teran, birçok yabancı yatırımcı gibi Türkiye’ye odaklandıklarını belirterek, “Gayrimenkule yatırım için oldukça doğru bir zaman. Türkiye yatırım yapmak için doğru pazar” dedi. Türkiye’de önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 250 ila 500 milyon dolarlık yatırım yapmayı planladıklarını belirten Teran, “Burada gözle görülür bir oyuncu olmak istiyoruz” diye konuştu. Teran, Türkiye’de perakende ve alışveriş merkezi alaanında potansiyel bulunduğunu belirterek şunları söyledi: “Büyüyen bir orta sınıf var. Bu da harcama eğiliminin artacağına işaret ediyor. Yatırımcıları çeken bir sınıf olduğnu düşünüyoruz. Biz daha çok fırsat olması için araştırmaları sürdüreceğiz.”
Tarih: 26 Nisan 2007 Kaynak: NTVMSNBC Yazan: Burcu Göksüzoğlu
Gayrimenkul yatırımları seçimi bekliyorABD’li Donald Trump’ın isim hakkını satın alan Yeşil İnşaat, projelere 2008’de start verecek. Merrill Lynch GPI ise seçim sonrası yatırımları için İstanbul ve dışında arazi avına çıktı. 2006’da yabancıların gözdesi olan gayrimenkul sektörü, 2007’de durağan bir yıl geçiriyor. Türkiye’de gayrimenkul yatırım yapmak için yerel ortaklıklar kuran yabancılar, büyük projelerini hayata geçirmek için seçim sonrasını bekliyor. ABD’li Donald Trump’ın isim hakkını elinde bulunduran Yeşil İnşaat, Trump markalı dev projelerinin başlangıcını 2008 olarak belirledi. Türkiye’ye uzun vadeli gelen gruplardan biri de Merrill Lynch Global Principal Investment Group. Yerel ortağı Krea Gayrimenkul’le ilk yatırımını Eskişehir’e yapan grup, bu yıl alışveriş merkezi inşaatlarına start verecek. Merrill Lynch GPI Group Başkan Yardımcısı Ali Otmar, seçim dönemlerinde yatırımlarının azaldığını ancak minimum 5-10 yıl Türkiye’ye yatırım yapacaklarını söyledi. Otmar, “Biz buraya uzun süreli bakıyoruz; kalmaya geldik” dedi.
Tarih: 26 Nisan 2007 Kaynak: NTVMSNBC Yazan: Burcu Göksüzoğlu
"AKM''nin yıkım kararı fırsatçılıktır"Bazı sanat ve sivil toplum kuruluşları, ortak bir açıklama yaparak, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ve Muhsin Ertuğrul Sahnesi''nin yıkılmak istenmesi konusunda kamuoyunu tepki göstermeye çağırdı.
Gayrimenkul zirvesi başladıİstanbul Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği tarafından düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi başladı.
Türkiye''nin ilk CE belgeli inşaat şirketi İksa İnşaat olduTürk Standartları Enstitüsü''ne (TSE), malların Avrupa Birliği (AB) standartlarına uygunluğunu gösteren CE belgesi verme yetkisinin tanınmasının ardından ilk CE belgesi İksa İnşaat''a verildi. TSE''den yapılan açıklamaya göre, CE işareti uygunluk değerlendirme ve belgelendirme çalışmalarına şubat ayında başlayan TSE, Yapı Malzemeleri Yönetmeliği kapsamında yer alan ''beton katkıları'' standardı konusunda üretim yapan İksa İnşaat Katkıları şirketine, yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda ''1'' numaralı Fabrika Üretim Kontrol Belgesi''ni verdi. İksa İnşaat''a belgesi, Sanayi Bakanı Ali Coşkun tarafından yarın düzenlenecek törende teslim edilecek. TSE, 12 dalda başvuru yaptığı CE işareti yetkisi için AB tarafından; Yapı Malzemeleri, Asansör, Basınçlı Ekipmanlar, Gaz Yakan Cihazlar Yönetmelikleri konularında onaylanmış kuruluş olarak atanmıştı.
Tarih: 26 Nisan 2007 Kaynak: Milliyet
Validen acı itiraf: 33 resmî binanın 28''i çürükArdahan''da son 15 yılda yapılan 33 resmî kurum binasından 28''i çürük çıktı. Son olarak Kars Kafkas Üniversitesi''ne bağlı Ardahan Meslek Yüksekokulu ''depreme dayanıksız'' raporu aldı.
Gayrimenkule 3 yılda 4.3 milyar dolar geldiY&Y Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Işık Gökkaya, son üç yılda gayrimenkul sektörüne, 4.3 milyar dolar yabancı yatırımı yapıldığını bildirdi.
Kartal tamam, sıra Küçükçekmece''deKartal ve Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm projeleri için açılan mimari yarışmaların yöneticiliğini üstlenen Dünya Mimarlar Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Süha Özkan, Kartal''da Zaha Hadid''in hazırladığı projenin onaylandığını belirterek, "Küçükçekmece için Ken Yang''ın hazırladığı proje konusunda yarın (bugün) nihai bir karara varacağız" dedi.
İnşaat maliyetleri arttıBina inşaat maliyetleri yılın ilk çeyreğinde bir önceki döneme göre toplamda yüzde 4.01 arttı. Maliyetler, geçen yılın ilk çeyreğine göre de yüzde 17.89’luk artış gösterdi.
Anemas Zindanı''na komşu 16 villa ihale ile restore edilecekFatih Belediyesi tarihi yarımadanın kaderine terk edilmiş bölgelerinden biri olan Ayvansaray''da kentsel yenileme ve dönüşüm projesi için önümüzdeki aylarda ihaleye çıkacak.
Erken konut teslimi inşaatçıya ayda 400 bin YTL kazandırdıSıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi, inşaat şirketlerinin kışın da üretime devam etmesini sağladı. Bu da firmalara en az 2 ay süre kazandırdı. Birçok firma konutlarını 2 ile 12 ay erken teslimat yapmaya hazırlanıyor.
253 milyon YTL’lik proje daha maketi çizilmeden el değiştirdiBahçeşehir’deki proje, maketi bile çizilmeden el değiştirdi. Projenin yeni sahibi Yapı Endüstrisi oldu. TOKİ’nİn Bahçeşehir’deki arsaları üzerine inşa edilecek proje daha maketi hazırlanmadan el değiştirdi.
AKP''lilerden yıkıma destek CHP''lilerden AKM''nin yıkılmasına tepkiTBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu''nda, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Hakkında Kanun Tasarısı''nın görüşmelerinde, AKM''nin yıkılması tartışıldı.
İstanbul 2010 Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Ertür: "Artan sosyo ekonomik gerilim çözüm bekliyor"Ertür, etnik dinsel topluluklar arasındaki ayrılıkların sosyal ve ekonomik sorunlar nedeniyle giderek büyüdüğüne dikkat çekerek İstanbul''un ortak çözüm konusunda iyi bir örnek olabileceğini söyledi. İstanbul 2010 Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Gürhan Ertür , İstanbul''un 2010 Avrupa başkenti olmasına ilişkin yaptığı değerlendirmede etnik ve dinsel topluluklar arasında gerilimlerin arttığına işaret etti ve ortak çözüm konusunda İstanbul''un iyi bir örnek olabileceğini söyledi. Ertür, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi''nin" İstanbul 2010: Avrupa Kültür Başkenti'''' konulu oturumunda yaptığı konuşmada, "Avrupa Kültür Başkenti" projesinin amacının Avrupa kültürünün ortak noktalarını vurgulamak ve bu kentleri kullanarak "çok ortak yanımız var'''' mesajını vermek olduğunu dile getirdi. Bugün Avrupa''da yaşayanların daha içe dönük bir hale geldiklerini ifade eden Ertür, "Gerilimler artıyor, etnik, dinsel topluluklar arasındaki ayrılıklar, sosyal ve ekonomik sorunlar nedeniyle giderek büyüyor. İstanbul, bütün bu ortak sorunların nasıl birlikte hareket edilerek ortak tepkiler ve yaratıcı çözümler geliştirilerek çözülebileceği konusunda iyi bir örnek oluşturabilir. İstanbul Avrupa''ya böyle bir hizmet sunabilecek belki de tek şehir. Korku ve kaygıların kültürel ve sanatsal alışverişle aşılabileceğini ortaya koymak mümkün olabilir'''' dedi. Ertür, kültür başkenti projesini, "İstanbul''u geri kazanım'''' projesi olduğunu da dile getirdi.
Tarih: 26 Nisan 2007 Kaynak: Cumhuriyet
''İkinci dalga gayrimenkule gelir''İMKB Başkanı Birsen, yabancı yatırım dalgasının birincisinin menkul kıymetlerde yaşandığını, ikinci dalganın gayrimenkul sektöründe olacağını söyledi.
İzmirli vandal kafa kol kırıyor Eskişehir''deki olta çalıyor...Birinin oltası çalındı, onlarcasının kolu, bacağı, başı parçalandı... Heykellerin başı, vandallarla dertte. İzmir''in Konak ilçesi, heykellerin en çok saldırıya uğradığı yerlerden.
Büyükçekmece Gölü’nde su 400 metre çekildiBüyükçekmece Gölü’nün geçtiğimiz yıl 6 metre olan su seviyesi, bu yıl yarı yarıya azaldı.
Devlet gayrimenkul zenginiTürkiye’de Hazine adına kayıtlı 117 milyar 708 milyon metrekare büyüklüğünde 2 milyon 182 bin 436 adet taşınmaz bulunuyor. Devletin en fazla mülk sahibi olduğu il Balıkesir.
‘Sera gazı üretimi kısıtlanmalı’1. Türkiye İklim Değişikliği Kongresi bildirgesinde, “Ülkemizde sera gazı üretimi kısıtlanmalıdır. Otomotiv sanayinde zararlı gaz üretimi azaltılmalı, sanayi tesislerinde filtre ve arıtma tesislerinin kullanımı zorunlu olmalıdır’ denildi.
İstanbul Uluslararası Karasurları Sempozyumu yapılıyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından organize edilen "İstanbul Uluslararası Karasurları Sempozyumu" 30 Nisan-05 Mayıs 2007 tarihleri arasında Feshane(Haliç salonu)''de gerçekleştirilecek.
Tarih: 25 Nisan 2007 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
TOKİ inşaat pazarından çekilirse, dar gelirliyi kim konut sahibi yapacakKritik soru şu: Toplu Konut İdaresi (TOKİ) inşaat pazarından çekilirse ne olur? Aslında bu sorudan önce asıl sorulması gereken, devletin inşaat sektöründe olup olmaması.
Yapı-Yol Sen satışın iptalini istediYapı-Yol Sen''in, 800 milyon dolarla Zorlu Grubu’nun ihalesini kazandığı Karayolları’na ait Zincirlikuyu’daki arazinin satışına ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararının iptali istemiyle çarşamba günü dava açtığı öğrenildi. Danıştay 13. Daire Başkanlığı’na yapılan başvuruda, kurumların elindeki araziyi imarlı arsaya dönüştürerek satamayacağı belirtilerek Zorlu Grubu’na yapılan satışın hukuka aykırı olduğu savunuldu. Sendika, Zincirlikuyu’daki arazinin satışına karşı, lojman boşaltma kararının yürütmesinin durdurulması istemiyle de dava açmıştı.
Tarih: 25 Nisan 2007 Kaynak: Referans
Erbil''de 400 milyon dolara ''şiddetten uzak medya kent'' kurulacakIrak''ın kuzeyindeki bölgesel hükümet ile bir Dubai firması, Erbil''de 400 milyon dolara mal olacak bir "medya kenti" inşa edecek.
''Niteliksiz konut yeniden yapılmalı''GYODER Başkanı Cumurcu, ''İstanbul''da ''çevrede'' yaşama trendi altyapı sorunu ve yüksek maliyet nedeniyle tersine döndü. Merkezde ise niteliksiz ev stoku var. Buralar rant mal sahibiyle paylaşılarak yeniden yapılmalı'' dedi.
Ankara''nın ''2023 Nazım İmar Planı'' hazırlandıAnkara Büyükşehir Belediyesi, "2023 Ankara Nazım İmar Planı"nı hazırladı.
Ortaköy''ün kitabı yazılıyorGazeteci Necati Aksüt, yıllardır yaşadığı semti Ortaköy hakkında dokuz yıldır yurtiçi ve dışında yaptığı kapsamlı araştırmayı kitaplaştırmak için ilgi bekliyor.
Kongre Vadisi projesi hâlâ gündemdeİstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin kamuoyundaki tepkilere karşın Kongre Vadisi yapmayı planladığı Harbiye, İstanbul 2 No''lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu''nca sit alanı ilan edildi.
"Less is more"Geçen akşam Arnavutköy Fishmekan’da otururken, karşımızda Boğaz Köprüsü tamamlanan ışıklarıyla sürekli renk değiştiriyordu.
Takvim
<<Nisan 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.